Opis zajęć

Zajęcia grupowe:

  • kursy regularne – prowadzone są pod okiem nauczyciela lub pary nauczycieli opiekujących się grupą, którzy realizują materiał zaplanowany w taki sposób, aby metodycznie rozwijać poziom uczestników. Zajęcia odbywają się 1 do 2 zajęć w tygodniu.
  • warsztaty i seminaria – specjalny cykl spotkań prowadzonych  pod okiem nauczyciela lub pary nauczycieli (często zapraszanych spoza danego środowiska) realizujących zajęcia w wybranym temacie, bądź zagadnieniu. Często są to zajęcia weekendowe. Mogą mieć także charakter wprowadzający do tanga argentyńskiego. Częstotliwość tych zajęć to 1 do 2 spotkań w miesiącu.
  • technika solo – dla pań i panów – specjalny cykl spotkań poświęcony doskonaleniu techniki tanecznej. Zajęcia obejmują specjalne ćwiczenia z izolacji, równowagi oraz poszerzania świadomości ciała. Zajęcia są adresowane do wszystkich osób, niezależnie od stopnia zaawansowania. Zajęcia odbywają się od 1 do 2 spotkań w miesiącu.
  • technika w parach – specjalny cykl spotkań poświęcony doskonaleniu techniki tanecznej w parze. Zajęcia obejmują specjalne ćwiczenia z połączenia, komunikacji w parze, prowadzeniu, podążaniu, przepływie energii. Zajęcia odbywają się 1 raz w miesiącu.
  • praktis – spotkania polegające na samodzielnym przyswajaniu materiału poznanego w trakcie zajęć lub warsztatów. W trakcie zajęć może być obecny nauczyciel. Sala na praktis udostępniana jest 1 raz w tygodniu.
 • milongi – wieczorne spotkania, w trakcie których osoby tańczące tango spotykają się, rozmawiają przy lampce wina i tańczą z różnymi partnerami.  Odbywają się w lokalach a czasem też w prywatnych mieszkaniach. Muzyka (tangowa) przygotowywania jest zwykle przez doświadczonego DJ-a. Milongi  w Trójmieście odbywają się 2-3 razy w tygodniu.

Serdecznie zapraszamy.