Damian Thompson

Damian Thompson jest światowej klasy nauczycielem tanga argentyńskiego, którego tajniki zagłębia od 22 lat. DamianVirginia

Od 5 lat zajmuje się tangiem argentyńskim zawodowo prowadząc zajęcia, warsztaty i
pokazy na całym świecie – m.in. w Buenos Aires, Europie, Azji, Australii, USA i Kanadzie. Dzięki wyjątkowej technice łączącej różne style tanga, pasji do tańca i unikalnemu sposobowi nauczania zyskał międzynarodową popularność i uznanie, przez co zwykle w miejsca, które już odwiedził, zapraszany jest często ponownie.

Styl nauczania Damiana bazuje na przekazywaniu szerokiego zestawu opracowanych przez niego spójnych podstawowych zasad funkcjonujących w tangu argentyńskim – zarówno dla partnera (proponowanie ruchu, prowadzenie), jak i dla partnerki (wykonywanie ruchu, podążanie), co znacznie ułatwia osiągnięcie harmonii pomiędzy partnerami. Umożliwia to osobom uczęszczającym na jego zajęcia szybko zrozumieć istotę tanga jako tańca opartego na improwizacji, a w efekcie także tworzyć własne kombinacje i sekwencje pozwalające dowolnie interpretować muzykę oraz i czerpać radość z tańca.